Wiosenne metamorfozy – modne kolory ścian i dodatków

image_pdfimage_print

Pomarańcz i zieleń

Wiosenne metamorfozy – modne kolory ścian i dodatków

„Wiosna, wiosna, ach, to ty”, nietrudno chyba zgadnąć, dlaczego słowami Marka Grechuty pragniemy zacząć nasz dzisiejszy artykuł. Wiosna za oknami, wiosna w sercach, więc czas również na wiosnę w naszych domach. Rozpoczęcie tej pory roku kojarzy nam się głównie z odnową, energią, witalnością oraz z naturą. Wszystkie te składniki zaś prowadzą – najczęściej u kobiet – do jednego, mianowicie do metamorfozy mieszkania

tulipany

Wiosenne metamorfozy – modne kolory ścian i dodatków

„Wiosna, wiosna, ach, to ty”, nietrudno chyba zgadnąć, dlaczego słowami Marka Grechuty pragniemy zacząć nasz dzisiejszy artykuł. Wiosna za oknami, wiosna w sercach, więc czas również na wiosnę w naszych domach. Rozpoczęcie tej pory roku kojarzy nam się głównie z odnową, energią, witalnością oraz z naturą. Wszystkie te składniki zaś prowadzą – najczęściej u kobiet – do jednego, mianowicie do metamorfozy mieszkania. W związku z tym postanowiliśmy prześledzić dla Państwa trendy kolorystyczne na rok 2012, gdyż to właśnie kolor jest na ogół jest pierwszym zmienianym elementem. Jeśli szukają Państwo inspiracji, zapraszamy do lektury.

 

Do wyboru, do koloru

Zmiana kolorystyki wnętrza może być znaczna, wiążąca się z przemalowaniem ścian, ale również tylko zaakcentowana przez zastosowanie odpowiednich dodatków. Podejście do barw w tym roku jest bardzo uniwersalne i każdy z łatwością dobierze sobie coś zgodnego ze swoim gustem, nie będąc przy tym „w tyle” za modą. Modne są zarówno mocne, nasycone kolory, jak i stonowane pastelowe odcienie. Tej wiosny popularnością cieszą się też wyraźne, odważne kontrasty.

Hitem tego roku mają być jaskrawe owocowe kolory mandarynki, pomarańczy, cytryny i limonki.

Żółty kolor w mieszkaniu

 

Aranżacja salonu z kolorem pomarańczowym

 

Zdjęcie  z konkursu Insider-designer

 

W tym sezonie królować ma również koral – gorąca czerwień delikatnie złamana bielą. Producenci farb proponują także inne, mocniejsze odcienie czerwieni.

 

Modny kolor-koral

 

W aranżacjach prym wiodą również odcienie fioletu wpadającego w róż, szczególnie amarant, fuksja i cyklamen.

Aranżacja z wykorzystaniem drzwi Porta

Aranżacja Porta Drzwi z modelem drzwi okleinowanych CPL

 

Aranżacja z odcieniami różu i fioletu

Nie można też zapomnieć o świeżych odcieniach zieleni, które po latach wracają do wnętrz.

Kuchnia w kolorze zielonym

Natomiast do minimalistycznych, industrialnych rozwiązań preferowane są na ten sezon monochromatyczne, chłodne odcienie szarości i grafitu.

Aranżacja w szarym kolorze

 

Co z drzwiami?

Sama zmiana kolorystyki mieszkania niekoniecznie musi wiązać się z wymianą drzwi, gdyż większość odcieni skrzydeł firmy Porta pasuje do całej palety barw używanych we wnętrzach. Jeżeli jednak przy okazji metamorfozy naszych ścian zmieniamy również styl pomieszczenia, wskazane jest, by pomyśleć o dostosowaniu do niego stolarki, ale to już temat na odrębny artykuł.

Aranżacja z wykorzystaniem drzwi z kolekcji Nova firmyPorta

 

Aranżacja z wykorzystaniem drzwi Nova